KP ve vícebojích mladšího žactva (1. kolo KPD)

29.05.2020 19:13

Zajímavý nádech měl pro naše mladší žáky a žákyně pátek 29. května. Vlašim hostila krajský přebor jednotlivců ve vícebojích. Touto dobou již všichni měli přes měsíc závodit, ale jak se říká: “Člověk míní, příroda mění.” Pětiboj byl pro všechny tedy vstupem do atletické sezony 2020 pod otevřeným nebem. A aby toho nebylo málo, rovnou jsme “smázli” dvě mouchy jednou ranou, protože tento závod byl zároveň 1. kolem krajského přeboru družstev mladšího žactva. V této soutěži se prvních 5 družstev podívá do zářijového finále.

Hned od začátku bylo na všech vidět, že teprve začínají. Nedaly se očekávat rychlé časy nebo daleké skoky a hody. Všichni začali na rovince s překážkami, kterou z našich 9 chlapců a 9 děvčat na startu zvládla nejlépe časem 10,25 s Lea Bradová. Stejně tak si počínala ve skoku dalekém (403 cm) a ve sprintu na 60 m (8,92 s).

Lea tedy začala sezonu úspěšně - z 96 děvčat na startu obsadila skvělé 5. místo. Nutno říci, že je v kategorii mladšího žactva prvním rokem a před ní skončila pouze děvčata o rok starší.

V kategorii chlapců pak skončil nejlépe Vašek Marhoul, který obsadil 15. místo. K tomu mu výrazně pomohla dobře bodovaná závěrečná disciplína, běh na 800 metrů, kterou zvládl za 2:42,01 min.

V soutěži družstev to bude ještě tuhá bitva. Po sečtení prvních 10 závodníků z každého družstva vzešlo pořadí. Chlapci skončili pátí. Děvčata osmá. Druhé kolo nás čeká 12.9. v Čáslavi.