Rozpis tréninkových skupin 2021/22

aktualizace 13. 9. 2021,  odkaz na soubor pdf  ,  odkaz na detail treninkových skupin

 

 

Veřejné halové závody

V neděli 23. 1. jsme si udělali výlet do Českého Brodu, kde jsme si mohli znovu osvěžit pár disciplín a připomenout techniku.
Jsou před námi středeční závody v Jablonci a příští víkend kvalifikační závody ve vícebojích na MČR také v Jablonci. Naše atletika bude mít asi zatím nejvyšší účast na kvalifikačních závodech. 
Ten "hlad" po mistrovských závodech je veliký a doufáme, že se na MČR dostane o trošku vyšší počet atletů než loni.
Dnešní výkon, který zaslouží velkou pochvalu, je výkon Elišky Lackové v dálce, která výkonem 531 cm poskočila na 2. místo v ČR.
Všem našim atletům do následujících 4 týdnů přejeme hodně štěstí a spoustu osobních rekordů.

Výsledky

Mirek L.

11 medailí na krajských přeborech (dorost/junioři)

9.1. jsme se konečně dočkali očekávaných krajských přeborů dorostu a juniorů a dopadlo to parádně.

Po úspěších starších dívek se dorostenci a junioři nenechali zahanbit.
Za víkend padlo 23 osobních rekordů a 15 medailí. To je něco, co jsme ani ve snu nečekali.

  Karolína Lacková - 1. místo dálka, 1. místo koule, 3. místo 60 m př., Kristýna Bradová - 1. místo 60 m, Lucie Jonáková - 2. místo 800 m, Honza Boháč - 1. místo 200 m, 3. místo 60 m, 3. místo výška, Vojta Šašek - 2. místo koule, Matěj Kovář - 3. místo 60 m př., Kryštof Mandát - 3. místo 200 m.  

Všem moc gratulujeme a přejeme do dalších závodů hodně štěstí.

Výsledky

Mirek L.

Krajské přebory starších žáků

8.1. se konaly očekávané krajské přebory a výsledky byly nad očekávání.

2 zlaté medaile vybojovala děvčata - Lea Bradová na 150 m a Eliška Lacková na 300 m, Lea navíc ještě přidala 2. místo na 60 m a 3. místo na 60 m překážek. Je to obrovský úspěch, na který můžeme být po právu pyšní.
Skvěle reprezentoval ještě Patrik Geist na 60 m a na 300 m, oba závody zaběhl v osobním rekordu.
Moc všem naši závodníkům děkujeme za příkladnou reprezentaci!!

Výsledky

Mirek L.

Skoky v Nehvizdech

Poslední zkouškou před velkými závody, kam jsme si přijeli doladit formu na dálku a na výšku, byly skoky v Nehvizdech.

Bylo vidět, že příprava byla dostatečná a teď už jenom tu formu "prodat".

Výsledky

Mirek L.

Novoroční hala Nehvizdy

Pro zahájení nového roku jsme si vybrali závody v Nehvizdech, kde si naši borci mohli vyzkoušet hladkou 60m, 60m překážek a skok o tyči.

Doufáme, že vše zúročíme na krajských přeborech a přivezeme nějakou tu medaili.

Výsledky

Mirek L.

Sprint a překážky - indoor


Ještě před Vánocemi 18.12. jsme se zastavili na překážkových sprintech v novém tunelu v Benešově.
Padla spousta osobních rekordů a dostalo se i na rekordy oddílové!

Výsledky

Mirek L.

Veřejné závody v Českém Brodě

první závody, na které byli naši dorostenci a starší žáci připraveni, se konaly 11.12. v Českém Brodě.
Podle toho také vypadaly i výsledky!
12 osobních rekordů a 4 oddílové, to je výsledek úspěšného závodu, který dopadl nad očekávání.
Do konce roku nás ještě čekají nejméně 3 závody a myslím, že je na co se těšit.
Doufejme, že usilovnou přípravu naši atleti v lednu a únoru promění na krajských přeborech v cenné kovy.
Gratulujeme všem, co si opět vylepšili své osobní rekordy!
Mirek L.

Výsledky

Atletický trojboj v Českém Brodu 17.11.

Ve sváteční den zahájily děti z přípravky halovou sezónu trojbojem (hod medicinbalem, skok daleký, překážková dráha) a závěrečnou štafetou šestičlenných týmů v Českém Brodu. Původní sestava 16 atletů se sice smrskla na 10, přesto byli říčanští atleti vidět. Zejména u nejmenších dětí se závody snažíme vnímat jako odměnu za tréninkovou píli. Víc než na celkové pořadí se soustředíme na pocit z předvedeného osobního výkonu. Případná medaile, či umístění mezi prvními, je potom příjemný bonus. V tomto směru se závod vydařil Majdě (2.), Filipovi (4.) a Elišce (5.).

Jako trenér mám ještě o trochu větší radost z přístupu dětí - když někdo skončí mezi posledními a řekne že si závod užil, když je v individuálním závodě vidět týmový duch,... trenér musí být nadšený.

Zdeněk

Výsledky, fotogalerie na rajčeti.

Žákovský atletický den - sobota 2. 10. 2021 - VÝSLEDKY

 

 

Výsledky Odložený závod (JAZ) - neděle 19. 9. 2021

Výsledky_CHLAPCI    Výsledky_DÍVKY    fotky 19-9-2021

Českobrodský vrhačský trojboj a českobrodská laťka

Posledním závodem této opravdu dlouhatánské sezony byl v nedalekém Českém Brodě vrhačský trojboj, který měl ve svém trojboji kouli, disk a oštěp. Je škoda, že nás nejelo více, protože první říjnová neděle se opravdu počasím velmi povedla. Nakonec i výkony nebyly k zahození.

Bratři Dominik a Tobiáš Jakoubkové si udělali osobní rekordy ve výšce a Karolína Lacková potvrdila výkonnostní super třídu a vyhrála mezi domácími děvčaty o "parník". Nešlo ale až tak umístění, jako spíše si potvrdit dobře technické zvládnuté návyky ve vrhačských disciplínách.

Atletům přejeme hodně zdraví do halové sezony a hlavně v těchto dnech vydatný odpočinek.

Výsledky

Mirek L.

 

Slavnostní otevření atletického oválu v Nehvizdech + vložené závody

V sobotu 2.10. se v Nehvizdech slavnostně otevíral atletický ovál, kterému pro atletické soutěže nechybí vůbec nic.

S touto sokolskou jednotou již delší čas spolupracujeme a proto jsme pozvání na první atletický závod nemohli odmítnout.

Po velkém slavnostním otevření stadionu byl vložený závod a to ve skoku dalekém a v hodu oštěpem.

Za naše atlety nás reprezentovali Karolína L., Bára D., Mája H., Sára H., Eliška L., Štěpán K., Matěj H. a Matěj K. Za domácí oddíl se na start postavilo také 8 atletů a příznivce atletiky mohlo 16 atletů ukázat, jak vypadá, když se skáče ve skoku dalekém za 5m hranici a také v hodu oštěpem, jak vypadá hod za hranici 30 m, 35 m a dokonce i za 40 m hranici.

Děkujeme Sokolu Nehvizdy za pozvání a atletům za vynikající výkony.

Výsledky

Mirek L.

Krajský přebor jednotlivců mladšího žactva

V sobotu 2.10. se do Kutné Hory vydalo 9 nejodvážnějších mladších žáků a žákyň, aby bojovali o nejcennější krajské medaile z jednotlivých disciplín. Sice to byla výprava skromná, ale o to úspěšnější.

Tím nejhodnotnějším, co se za sobotu událo, byly bezesporu běhy na 300 metrů. Vítězství si pro sebe urval Vašek Marhoul, který si zlepšil osobní rekord o více než 2 vteřiny! S časem 43,72 s se zařadil na první místo letošních krajských tabulek a na 23. místo tabulek republikových. Úplně stejné zlepšení předvedla Eliška Lacková. Čas 43,57 s stačil „pouze“ na druhé místo. V letošních krajských tabulkách je to místo třetí a v republikových jedenácté.

V čase 19,68 s na trati 150 m přidala další zlatou medaili Lea Bradová. Tento čas pro ni znamenal potvrzení letošní výborné formy a čtvrtého místa v republikových tabulkách.

Patrik Geist vybojoval stříbro na stejné trati v novém osobním rekordu 20,18 s. Je to letošní šestý nejrychlejší čas v kraji.

Druhé a třetí místo si Lea s Eliškou podělily nad krátkými překážkami a pouze potvrdily 10. a 12. místo v letošních republikových tabulkách.

Patrik Geist přidal bronzovou medaili skvělým osobním rekordem v běhu na 800 metrů. Čas 2:23,69 min je zlepšení o několik vteřin a řadí Patrika na 23. místo v republikových tabulkách (třetí místo v krajských).

Lea Bradová zaostala ve skoku dalekém smolně za stříbrnou pozicí o 2 centimetry. Výkon 479 cm jí vynesl bramborovou medaili.

8. místo obsadila Stela Teclová, když si v běhu na 800 m zaběhla nový osobní rekord. 10. místo zaznamenal Vašek Marhoul v běhu na 60 m rovněž v novém osobním rekordu.

Na 12. místě skončila ve vrhu koulí Stela Teclová. I z této soutěže si odnesla nový osobní rekord. 13. místo v běhu na 300 m a ve vrhu koulí obsadil Adam Adler. I ten si zaběhl i vrhl nové osobní rekordy. Stejným umístěním se prezentoval Tonda Střecha v běhu na 800 m. Nový osobní rekord v hodu kriketovým míčkem stačil Eldě Daňkové na 19. místo. K tomu přidala 22. příčku v závodě ve skoku vysokém. 24. skončil na trati 60 m překážek Dominik Jakoubek.

Výsledky

David Beneš

Mezikrajové utkání družstev mladšího žactva Plzeňského, Karlovarského, Středočeského a Jihočeského kraje a Prahy

další sváteční sportovní den jsme měli v Písku a to tentokrát reprezentaci středočeského kraje mladšího žactva. Z našeho oddílu byla vybrána dvě děvčata a to Eliška Lacková a Lea Bradová. Konkurence ve středočeském kraji je opravdu obrovská, proto jsme rádi, že se i děti z říčanské atletiky do elity dostávají a to i z prvních míst a jsou hlavní opory týmu. 
Náš kraj potvrdil velkou výkonost a proto i v boji 5 - ti krajů jednoznačně vyhrál a nechal za sebou kraj Pražanů a velmi silný Plzeňský kraj. Budeme si přát, aby do čelních pozic našeho kraje vždy patřili naši atleti z Říčan.
Středočeskému kraji moc gratulujeme a přejeme i v halové sezoně další přední místa.
Mirek L.

Jičínské memoriály

Dalším známým závodem, který je každoročně velmi navštěvovaný, je sprintérský trojboj v Jičíně. Ve svátečním odpoledni si 3. místo vybojoval mezi muži náš dorostenec Jan Boháč. V poli 21 závodníků si vylepšil osobní rekordy na 100 m a 200 m. Obzvlášť čas na 200 m - 22,99 je výkon, za který se nemusí stydět prvoligový atlet.

Honzo, gratulujeme a jen tak dále!!

Výsledky

Mirek L.

Podzimní atletický Jindřicháč a Memoriál Karla Koláře

I ve sváteční den bylo vypsaných spoustu závodů a říčanské barvy nechyběly ani v Jindřichově Hradci, kde nás reprezentoval na známém trojboji Patrik Geist. Vybojoval 1. místo.

Moc gratulujeme!

Výsledky

Mirek L.

Finále B KPD Středočeského kraje ml. a st. žactva

24.9. se v Čáslavi konalo finále B mladšího a staršího žactva. Jednoznačné vítězství starších žákyň bylo očekávané, ale že se postará o vítězství i družstvo mladší žáků, to jsme opravdu nečekali. Družstvo mladších žákyň se muselo spokojit s krásným 3. místem, ale to by mohlo dívky motivovat a nakopnout do příštího roku.

Jelikož byl závod uspořádán formou mítinku (za což atletice Čáslavi a hlavně paní Červenkové moc děkujeme), tak každá disciplína byla vyhlášena samostatně. Náš oddíl si odvezl nejvíce medailí a to 22. Myslíme, že žáky tento závod více než bavil a my jako oddíl si můžeme přát více takových závodů a takto početnou výpravu, jako byla tato do Čáslavi. Musím však vyzdvihnout dva super výkony a to Matěje Kováře na 100mpř. časem 13,90, kde se tímto výkonem dostal na 10. místo v ČR a Elišky Lackové na 60mpř. časem 9,78. Ta se tímto výkonem dostala na 7.místo v ČR. Oba se tímto dostali na 1. místo ve středočeském kraji.

Všem gratulujeme, ať už za medaile, osobní rekordy a nebo kolektivní úspěch!!!

Výsledky

Mirek L.

Krajské přebory STČ mládeže

v úterý 21. 9. se konaly v Čáslavi krajské přebory dorostu. Medailová úroda na těchto závodech byla pro náš oddíl velká a někdy i dost nečekaná.
Obě naše holky si přivezly zlaté medaile a dokonce Veronika Vrbová navíc dvě! A to ve sprintu na 100 m a 200 m a Lucka Jonáková na 800 m.
U kluků se očekávaly medailové hody hlavně u Vojty Šaška, tam jsme očekávali alespoň jednu zlatou v oštěpu, ale bohužel nemůže být každý den "posvícení" a dvě druhá místa a jedno třetí místo v disku snad naplnilo Vojtovo očekávání. Formu v den "D" potvrdil Honza Boháč, který vyhrál krátké překážky, vyhrál výšku v osobním rekordu 184 cm a druhým místem na 200 m ve skvělém čase 23,91 s. potvrdil výtečně načasovanou formu. Další medaili na kterou jsme dlouho čekali si vyskákal 3. místem Kryštof Mandát ve výšce výkonem 165 cm. Tobiáš Jakoubek je zatím bez medaile, ale jeho čas doufám ještě přijde, protože jeho čas na 100 m je na dobré cestě v příštím roce je na čem stavět.
Bohužel zranění Ondry Šátka nám tento medailový den trochu srazil úsměvy, ale doufáme, že se Ondra dá brzy dohromady.
Všem dorostencům děkujeme za prvotřídní reprezentaci na krajských přeborech a gratulujeme všem medailistům!!

Výsledky

Mirek L.

Finále čokoládové tretry

Již v polovině léta si Olivia Greenová v Břeclavi vyběhla postup do finále Čokoládové tretry, které se letos kvůli epidemické situaci nekonalo v rámci Zlaté tretry, ale bylo odsunuto na září. 21.9. jsme se tedy vypravili do Ostravy.

V relativně chladném počasí se s finále Olivia poprala náramně. V novém osobním rekordu v běhu na 300 metrů (49,32 s) obsadila v konkurenci nejlepších českých a slovenských závodnic ročníku 2010 a 2011 krásné 16. místo. Toto umístění je o to krásnější, když si uvědomíme, že Olivia je v kategorii prvním rokem.

Mistrovství ČR žáků a žákyň

18.-19. 9. se konalo v Mladé Boleslavi mistrovství ČR a protože i náš oddíl měl kvalifikované závodníky, tak žluto modré barvy nešly přehlédnout.

Skoro všichni si udělali osobní rekordy a to je na mistrovství jen a jen dobře. Začalo to hodem kladiva, kde Filip Antoš 27,06 m vylepšil svoje maximum, poté na krátkých překážkách si Matěj Kovář splnil cíl nového osobáku 14,32 a to je už výkon, který má velký obdiv.

Po krátké chvilce běžela Kristýna Bradová 60 m za 7,97 a o pouhou setinu nepostoupila do finále, ale vše si vynahradila na trati 300 m, kde časem 42,23 postoupila do nedělního finále.

Za dalších pár momentů nastoupil Matěj Hercik na 800 m a časem 2:26,01 si vylepšil o více jak 4 vteřiny osobní rekord. Na závěr sobotního dne si naše holky ve štafetě 4x60 m v sestavě Eliška Lacková, Bára Dolanová, Karolína Lacková a Kristýna Bradová vylepšily oddílový rekord na 30,54 a 8. místem rychlých dívek v ČR ukončily sobotní odpoledne. Nechaly za sebou oddíly jako např. Jablonec, Plzeň, Šumperk Vlašim, Kotlářku, Nehvizdy a spoustu dalších velkých oddílů.

Neděle byla od rána nabita nervozitou, protože Karolína Lacková v dálkařském sektoru skončila na sice krásném 5. místě - 530cm, ale ambice byly o trošičku vyšší. To samé  umístění si vyběhala ve finále na 300 m i Kristýna Bradová a její výkon byl ohromující, protože 41,67 je z výkonů tzv. super třídy. Další medailové přání jsme měli v kouli dívek, kdy Karolína Lacková potvrdila svou výkonnost, ale stačilo to "pouze" opět na 5. místo.

Na konci nedělního odpoledne byly štafety na 4x300 m, kde naše holky ve složení Mája Hanko, Eliška Lacková, Mia Teclová a Sára Hajná svojí urputností zaběhly velmi slušný čas, ale konkurenci, která do Boleslavi přijela bohužel nestačily.

Děkuji všem za úžasnou reprezentaci oddílu!!!

Výsledky

Mirek L.

3. kolo družstev mladšího žactva

V pátek 17.9. se do boje opět pustili mladší žáci a žákyně za svá družstva. I přes velmi malou účast a velkou zimu byla k vidění celá řada osobních rekordů. Nicméně ani to nám na postup do finále A nestačilo. Družstvo dívek i chlapců se tak utká ve finále B v Čáslavi 24.9. Všichni mladší žáci se pak budou mít ještě šanci poprat 2.10. o medaile z krajského přeboru jednotlivců.

David Beneš

Závody družstev přípravek - pátek 10. září 2021

V pátek 10. září vyrazily dva smíšené týmy přípravek (ročníky 2010 a 2011) na závody družstev do Nehvizd. Přihlásilo i pár dětí ročníku 2012. Ani ty se neztratily a získlaly navíc cenné zkušenosti pro léta příští. Po sprintu na 50 m, skoku dalekém a hodu krikeťákem uzavřela závody dramatická štafeta na 8x 200 m.
Všechny děti si zaslouží velkou pochvalu za bojovnost, dobré výkony a týmového ducha.
Za 14 dnů v neděli 26. září nás ještě čeká finále v Berouně. Držte nám palce!!

výsledky

Petr Cimprich

Mistrovství Čech družstev dorostenců a dorostenek

V sobotu 11 .9. se Praze naši dorostenci a dorostenky zúčastnili mistrovství Čech družstev. 
Kolín, za který naši atleti hostují, byl mezi chlapci velkým favoritem a to potvrdili tím, že zvítězili. Je to pro naše kluky obrovská zkušenost, jsou součástí silného družstva a finále ČR, které bude poslední zářijovou neděli, bude možná i velkou medailovou oslavou.
Musím k novým osobním rekordům pogratulovat K. Mandátovi, V. Šaškovi, H. Boháčovi, T. Jakoubkovi a O. Šátkovi.
 Dívky bohužel neměly tak velké a silné družstvo, proto se medailové ambice nekonaly, ale i tak Veronice Vrbové a Váje Bartákové gratulujeme k osobním rekordům.
Kolínským klukům moc gratulujeme k prvnímu místu a přejeme na finále ČR v Kolíně 26. 9. medailové umístění.

Výsledky

Mirek L.

EVROPSKÉ ATLETICKÉ HRY

5. - 6. 9. se konaly jako každoročně již 16. Evropské hry v Brně.
Tento závod je a vždy bude pro naše atlety velká zkušenost, ať už jak se na závodech orientovat, připravit na danou disciplínu, tak i celkový pohled na opravdovou atletickou soutěž se zahraniční konkurencí.
Myslím, že každý, kdo se takového velkého závodu zúčastní, tak bude mít krásné vzpomínky a vždy se sem bude rád vracet.
Výkony v každé kategorii jsou a vždy budou skvělé, protože atmosféra, ta dělá divy.
Pokud se naše atletika vydala do Brna, tak pokaždé o nás bylo slyšet. Je skvělé, že i na tak velkém podniku se naši neztratí a vždy se jejich sebevědomí o kousek zvýší a posílí. A to je jeden z důvodů, proč tento sport děti dělají.
V tomto ročníku se povedlo Karolíně Lackové získat 2 medaile, a to zlatou v kouli výkonem 12,07 m a v oštěpu krásné 3. místo také s osobním rekordem 39,11 m. Potom sice získala nepopulární 4. místo ve skoku dalekém, ale vítězstvím v kvalifikaci s os.r. 543 cm. 
Další krásné 4. místo na 60m získala Lea Bradová v os. r. 8,14 s. a účast ve finále A na 150 m. Výborně si vedl Matěj Kovář na krátkých překážkách, kde se dostal do finále A. A v tomto finále se běžel (neuvěřitelný) národní rekord, který byl ohodnocen jako nejlepší výkon celých her. To je třeba jedna z dalších skvělých zkušeností pro Matěje. Další osobní rekordy si udělali Filip Antoš na 300 m, Eliška Lacková ve výšce, Mája Hanko na 300 m, Vašek Marhoul na 800 m a kdyby se nezranil Patrik Geist, tak věřím, že i ten by sahal minimálně po osobáku.
Byla to tento rok výborná výprava a já doufám, že ten příští rok toho využije větší počet dětí, protože EKAG = osobák.
Děkujeme všem našim atletům, kteří chtějí jít dál a mají nové plány, sny a cíle!!!

Výsledky

EKAG 2021 - video

Dostali jsme v záběrech docela hodně prostoru, ve kterém je vidět mnohaleté snažení. A ano - má to smysl! Zdroj - čt sport
 
Jelikož dlužím fotku našim posledním účastníkům z 15. ročníku, tak přikládám pro krásnou vzpomínku.
Mirek L.
2020:

3. den sprintu a překážek

V sobotu 4.9. byly v Rudné u Prahy na programu sprinterské disciplíny. Naším jediným zástupcem zde byl Tomáš Barták, pro jehož kategorii byl vypsán pouze běh na 60 metrů. Tomáš hájil čest našich barev velice poctivě a osobním rekordem téměř o celou vteřinu v kategorii přípravek zvítězil.

David Beneš

2. kolo KPD mladšího žactva

V pátek 3.9. bylo na programu druhé kolo družstev mladších žáků. To hostila opět Stará Boleslav. Oproti prvnímu kolu jelo výrazně více závodníků, z čehož jsme měli všichni velikou radost. Tato skutečnost také v závěru výrazně projevila v celkovém pořadí oddílů, hlavně u žákyň.

Mladší žáci byli stejně jako v prvním kole třetí, získali však o celých 50 bodů více a výrazně tak dotahovali vedoucí duo Staré Boleslavi a Neratovic.

Mladší žákyně v celkovém pořadí poskočily oproti prvnímu kolu o dvě pozice a díky druhému místu začaly promlouvat i do čela celé tabulky. První jsou jasně Líbeznice a nás čeká velmi vyrovnaný souboj se Starou Boleslaví a Neratovicemi. Zde hrají důležitou roli i pomocné půlbody!

Ačkoliv chyběli někteří vítězové disciplín z prvního kola, nahradili je jiní. A to je výborná zpráva.

Bohužel zatím není zcela jasné, jestli se bude konat třetí kolo či nikoliv. Pokud by se konalo, určitě bychom chtěl opět útočit na příčky nejvyšší.

Výsledky

David Beneš

   

Krajský přebor jednotlivců starších žáků

Hned první školní den se nejlepší starší žáci v kraji sjeli do Vlašimi, aby bojovali o tituly krajských přeborníků. Nechyběla zde ani říčanská atletika.

Vítězství v krajském přeboru si připsala hned dvakrát Kristýna Bradová, když opanovala běhy na 60 a 300 metrů. Matěj Kovář si odvezl stříbrnou medaili ze 100 m překážek a čtvrté místo z 200 m překážek a skoku vysokého. Další čtvrtá místa vybojoval Štěpán Tabulka ve skoku o tyči a Filip Antoš v hodu kladivem.

Pátá na 200 m překážek byla Bára Dolanová a Kristýna Bradová ve skoku dalekém, kde jí chybělo 6 centimetrů ke stříbrné medaili. Ve skoku vysokém byl šestý Filip Antoš.

Všichni zúčastnění ale předvedli výborné výkony, které z velké části znamenaly osobní rekordy nebo nejlepší výkony sezony.

Výsledky

David Beneš

Oblastní přebor ČOS ve víceboji pro mladší žactvo

30. 8. se v Kolíně konal jako každý rok, víceboj mlž.

I tentokrát jsme měli na startu naše nadějné mladé atlety, kteří si nakonec odvezli přeborníka ČOS a dvě druhá místa.

Přebornicí pro rok 2021 se stala Lea Bradová a druhá místa si odvezli Eliška Lacková a Patrik Geist. Dominik Jakoubek si jako debutant odvezl 28.místo.

Máme opravdu v oddíle atletické naděje, které jednou budou vozit medaile i z těch největších závodů.

Přejeme všem do budoucna hodně píle, výdrž a co nejvíce motivace do dalších let.

Výsledky

Mirek L.

 

2. kolo mládeže - "naši dorostenci za Kolín"

jak již víme, tak tento rok hostuje 10 našich dorostenců v Kolíně.
2. kolo se konalo 24. 8. na Kladně v sestavě našich závodníků: Vrbová, Šátek, Mandát, Boháč, Jakoubek, Šašek.
Sokolu Kolín se povedl husarský kousek a to, že postoupilo všech 5 mládežnickým týmům do mistrovství Čech. 
Naši závodníci se mají na co těšit, protože účast družstev na mistrovství Čech je tou nejvyšší metou v české konkurenci a navíc s medailovou ambicí. 
Gratulujeme kolínským atletům a držíme palce naším závodníkům poslední zářijovou neděli v Kolíně.

3. kolo KP Středočeského kraje družstev staršího žactva (skupina B)

v pátek 27. 8. jsme vyjeli na další kolo družstev staršího žactva a i přes nepřízeň počasí byla na závodě skvělá pozitivní nálada.

Opět bylo dost omluvenek, ale nebyli jsme jediní, kteří postrádali více závodníků.
Podle neoficiálních výsledků skončili kluci na 5. místě a dívky na 6.místě. Finále holkám uniklo o vlásek a tak budou mít možnost se utkat ve finále B o první místo a klukům by finále A nemělo uniknout.
Za povšimnutí stojí výkon Karolíny L. v disku - 34,78 m, dálka - 5,19 m, výkon Matěje K. - 100 m př. - 14,78 s a Viky Dorňákové, která nechyběla ani v jediném kole a byla třetí nejúspěšnější bodovaná dívka našeho oddílu. 
Všem děkuji za úspěšnou reprezentaci a těm, kterým se ne vždy dařilo, tak přeji výdrž, aby své cíle co nejdříve dobyli.
Mirek L.
 

Příměstský tábor přípravek - 23. - 27. 8. 2021

 
Poslední týden prázdnin patří opět nadšencům z oddílů přípravek, kteří si na Sokoláku prohlubují dovednosti, které přes rok získali v tréninku. Smečka 44 dětí je rozdělena na 4 skupiny dle věku. Tři starší skupiny rotují mezi disciplínami, nejmladší benjamínci mají program hravější, nenémě pestrý. Každý den dále probíhají soutěžní disciplíny (sportovní, atletické, intelektuální), do nichž jsou atleti rozděleni na 4 jiné, přibližně stejně výkonné skupiny, od mazáků po nejmladší, kdy každý bojuje pro své družstvo jako lev. Ve středu jsme byli na celodenním výšlapu z Mnichovic zpět do Říčan, se zastávkou na hřišti u Říčanského lesa. Středa byla také jediný den, kdy ani nekáplo, ale - jak říká klasik - "Není špatného počasí,..." :) V pátek nás čeká Olympiáda.

MISTROVSTVÍ ČR ve víceboji

V sobotu 14. 8. se Plzni konalo MČR ve víceboji. Toto mistrovství mělo zatím nejvyšší účast našich závodníků, kteří se stihli kvalifikovat v tomto krátkém ročním cyklu a ukázali tak, že s říčanskou atletikou se na MČR musí počítat.

Nebyla to pouze účast, protože Lea Bradová získala 4. místo a v nabité konkurenci  překonala tak o 1bod 3000 b. Je to další oddílový rekord, na  který bude těžké dosáhnout. Na 19. místě skončila Eliška Lacková, která si přivezla spoustu zkušeností a motivaci do dalších závodů.
Je to obrovský úspěch, kdy dvě naše mlž. holky patří do elitního výběru 24 nejlepších a kvalifikovaných v ČR.
Dalším naším kvalifikovaným závodníkem byl Matěj Kovář, který ukončil sice svůj devítiboj na 18. místě, ale např. jeho osobní rekord ve skoku o tyči (kde nemá možnost skákat), v disku a kouli zaslouží velký obdiv.
Další a poslední kvalifikovaná byla Karolína Lacková, která svým 15. místem (z 24) potvrdila svoji formu, která graduje k hlavnímu závodu a to je  MČR jednotlivců, které se uskuteční 18. - 19. 9. v Ml. Boleslavi.
Všem moc moc gratulujeme a přejeme v druhé půli letní sezony jen samé dobré časy a dlouhé metry.
Mirek L.

SOUSTŘEDĚNÍ

 
Jako každý rok jsme se na týden sešli na našem sokolském hřišti a udělali tak přípravu na další půlku této sezony. Převážně šlo o starší žáky a dorostence.
Tato příprava se posunula již kvalitativně o kousek výš než bylo zvykem a zátěž, kterou jsme nastavili, byla na hraně toho, co může tato kategorie unést.
Musím opravdu pochválit všechny holky a kluky za skvělé sportovní nasazení a pokoru, se kterou se do některých ne příliš oblíbených částí přípravy pouštěli.
Máme v oddíle velké množství talentů a už teď se můžeme těšit, že "sklidí to, co zaseli".
Moc děkuji za perfektní trenérskou součinnost Davida Beneše, který svou velkou odborností dává našemu oddílu správný směr.
Všem zúčastněným přeji na dráze skvělé časy a ve školních lavicích úspěšné studium!!
Mirek L.

Čokoládová tretra a veřejné závody v Břeclavi

Ani letní prázdniny nás neodrazují od závodění. Ve středu 14. 7. čekala naše dvě děvčata cesta až do daleké Břeclavi, kde se nejprve uskutečnila Čokoládová tretra a poté veřejné závody.

Celé závodní odpoledne pro nás nastartovala Olivia Greenová, která v rámci závodu Čokoládové tretry nejprve obsadila čtvrté místo v hodu raketkou. Hodinu na to se postavila na start hlavního závodu, běhu na 300 metrů. Velice zkušeně se prvních 200 metrů vytáhla za závodnicí z Jižního Města, aby ve finiši vybojovala nový osobní rekord a vítězství na tomto kole tretry v Břeclavi. To znamená rovněž přímý postup do zářijového mezinárodního finále, které se uskuteční 21. 9. v Ostravě. Letos sice mimořádně nebude součástí Zlaté tretry, ale i tak je to skvělý úspěch.

Celé závodní odpoledne pak završila Valentina Bartáková novým osobním rekordem v hodu oštěpem.

David Beneš


Víceboje v Čelákovicích

Jako jedna s poslední možností si před prázdninami zazávodit byly pro žákyně víceboje 1. - 2. 7. v Čelákovicích.
Holky se popraly nejen s metry, vteřinami a setinami, ale hlavně s počasím, které nám zatím tento rok moc na víceboje nevychází.
Snad na MČR vyjde nejen ta pravá forma, ale i počasí, na kterém závisí nejedna disciplína.
Mirek L.

Youth Athletics - Sokol Grand Prix

 
Jako každý rok se konal v Kolíně Sokol Grand Prix. Termín sice nebyl ideální, ale pár našich atletů nebylo na prázdninách, a tak si mohli poměřit síly s těmi nejlepšími.
Matěj Kovář si nad krátkými překážkami udělal nový osobní rekord 14,44 a skončil na krásném druhém místě.
Karolína Lacková si ve skoku dalekém výkonem 5,31m poměřila síly s těmi nejlepšími v ČR a skončila na krásném třetím místě a Vája Bartáková ve vrhu koulí obsadila neméně krásné třetí místo. 

Mirek L.


Přebory Prahy

V neděli 27. 6. na přeborech Prahy nastoupila Valentina Bartáková do soutěže v hodu kladivem. Předvedla vyrovnanou sérii a hodem dlouhým 27,92 m vytvořila nový oddílový rekord v hodu kladivem dorostenek.
 

OPEN víceboje

Úterý a středa 29. - 30. 6. patřily vícebojům mladšího a staršího žactva na FTVS v Praze. Z našeho oddílu zde startovalo 8 závodníků. 5 mladších žákyň, 2 mladší žáci a 1 starší žák.

K vidění byla celá řada osobních rekordů, dařilo se především v dálkařském sektoru. Bohužel vlivem zranění musely v průběhu soutěže odstoupit hned 3 naše mladší žákyně, takže na závěrečnou osmistovku nastoupily pouze 2.

Celé nám to ale vynahradila Lea Bradová, která dokázala pětiboj ovládnout ve výkonu 2863 bodů, který ji mezi mladšími žákyněmi řadí na aktuální 9. pozici v republikových tabulkách! Na 12. místo v republikových tabulkách starších žáků se výkonem 3635 bodů dostal Matěj Kovář. Ten ve Vokovicích dokončil na místě čtvrtém.

Pochvalu ale zaslouží i Bára Burdová, Vašek Marhoul a David Green. I ti dokončili celý pětiboj mladšího žactva v nových osobních rekordech.

David Beneš
 


4. ročník ve skoku vysokém

V pondělí 28. 6. se již po čtvrté konal oddílový kontrolní závod ve skoku vysokém.
29 účastníků z různých kategorií se pustilo do boje s laťkou a u některých bylo vidět, že již tuto disciplínu pravidelně trénují a pokouší se zdokonalit.
Dobrá zpráva je, že náš oddíl pořídil nové malé doskočiště pro ty nejmenší a možná, že pro ně tato disciplína již nebude tak cizí a přestanou se bát.
Všem gratulujeme, přeji krásné léto a atletice zdar!
Mirek L.

Družstva ve Vlašimi

2.kolo staršího žactva, na které jsme měli jen týdenní přípravu, mělo o dost větší účast závodníků z ostatních družstev než kolo první.
Víme, kdy se bude rozhodovat o finálové účasti, a to 27. 8. ve 3. kole ve Staré Boleslavi.
Chlapci jsou zatím na celkovém 5. místě, tzn., že pokud se nestane nic zvláštního, tak se můžou těšit na finále 5.9. do Kolína.
Musíme moc pochválit Matěje K. - 24 b., Matěje H. - 22 b., Filipa A. - 19 b., Roberta K. - 13 b., Honzu P. - 7,5 b., Štěpána K. - 6,5 b., Štěpána T. - 6 b.
Na těchto jménech celé družstvo stojí a je vidět, že každý má velkou zásluhu na tom, kde se v tabulce nacházíte. Vím, že není třeba na vás apelovat, abyste neusnuli na vavřínech a dali do toho všechno.
Dívky jsou na tom o trochu hůře, protože jsou zatím celkově na 6. nepostupovém místě, ale o pouhých 5 bodů za atletkami z Kutné Hory a o další 1 bod z Vlašimi. Doufám, že holky, co chyběly to družstvu vynahradí 27.8. Byla by velká škoda nepostoupit o bod či o dva a to naše holky určitě dopustit nechtějí. Velkou pochvalu si zaslouží Karolína L. - 31 b., Kiki B.- 22 b., Viki D.- 10 b., Adina S. - 4 b., Sára H., Mia T. - 2 b. 
Moc držíme palce této věkové kategorii, aby finále v roce 2021 byl vrchol soutěže družstev.

Výsledky
Mirek L.

Mistrovství ČR dorostu

19. - 20. 6. se konalo víkendové mistrovství dorostu na Kladně. I tam jsme měli kvalifikovanou Lucii Jonákovou na 800 m.
O konkurenci v této kategorii není nouze a to ve všech disciplínách. Postup do finále by byl pro Lucku sen, který se bohužel nevyplnil. Ale každá zkušenost se na takto velkých závodech počítá a vždy se z ní dá poučit. Myslím, že už Lucka ví, že nestačí být připravená jen fyzicky, ale taktika, nasazení dráhy, počasí a okolní vlivy mají velké dopady na výsledek. 
Jsme moc rádi, že jsme měli mezi nejlepšími 18 dívkami v ČR svoji zástupkyni, která mohla reprezentovat říčanskou atletiku.
Přihlášení chlapců na štafetu 4x400m byla ro kluky také zkušenost, která se doufám zúročí na dalších závodech.
Lucce moc děkujeme za skvělou reprezentaci.
Mirek L.

1. kolo staršího žactva - Kolín

V pátek 18.6. začal očekávaný závod družstev stž. 
Tropické počasí, které panuje už celý týden, nás ani v pátek nepřekvapilo.
Závody jsme zahájili naší "novou" disciplínou, a to skokem o tyči, kdy Matěj H. a Štěpán K. bodovali, a tak máme na čem stavět.
Velký počet bodů pro družstvo chlapců vybojoval Matěj Kovář, když nad krátkými překážkami skončil ve skvělém čase druhý a vítězstvím ve výšce, kde výkonem 168 cm vylepšil svoje maximum o 15 cm. Dvě nové posily, kterými byli Filip Antoš (2. místo výška, 7. místo na 150 m) a Robert Kótka (5. místo na 800 m, 6. místo v dálce) jsou možná ti, co svými body posunou družstvo chlapců do finálových bitev. Pochvalu samozřejmě zaslouží celé chlapecké družstvo.
Dívky přes veškerou snahu skončily na prvním nepostupovém místě (6. místo). Tak doufáme, že v příštích kolech zaberou, aby jim to v konečném účtování nebylo líto.
Další možnost již máme v pátek 25.6. ve Vlašimi, tak doufejme, že každý jednotlivec dá do toho vše co může.
Držíme palce a gratulujeme!!

Mirek L.

Výsledky

Polabský pohár přípravek 18.6.2021

Oficiální krajská soutěž družstev přípravek se letos na jaře kvůli epidemii nerozběhla, ale tradiční pořadatelé z Čelákovic se rozhodli uspořádat jako náhradu Polabský pohár družstev. V tropickém vedru se na stadionu u Labe sešlo sedm desetičlenných týmů, mezi nimiž nechyběla ani naše výprava. Soutěžilo se v běhu na 60 a 150 metrů, ve skoku dalekém, v hodu raketkou a ve štafetách 8 x 50 metrů. Náš tým tvořilo pět holek a pět kluků ročníků 2010 a 2011. V nabité konkurenci se říčanské přípravky rozhodně neztratily. Před závěrečnými štafetami jsme těsně drželi třetí místo, které jsme potvrdili skvělým výkonem - naše štafeta sprintovala do cíle na druhé pozici. Příjemné odpoledne s kamarády tak bylo završeno převzetím poháru za třetí místo. Naši malí atleti, zmožení horkem a pěti atletickými disciplínami, se domů vraceli spokojení s medailemi na krku.
Všichni se těšíme na další závody. Doufáme, že budeme moci - jako v minulých ročnících - vypravit 2-3 družstva.

výsledky_Polabský pohár družstev_18-6-2021

Chrudimské víceboje

v pondělí a v úterý 14. - 15. 6. se v ranních a dopoledních hodinách konaly víceboje ve městě Chrudim, která je proslulá svojí atletickou historií. Není moc vícebojařských závodů a proto hledáme místa a možnosti mimo náš kraj, kde závodit a případně se  kvalifikovat na MČR. 
Vyjeli jsme s partou 4 dívek a 3 chlapců. Žádný z našich atletů nezklamal a každý si udělal nějaký ten "osobák" a dokonce i někdy jak se říká o "parník". Kluci se někdy v dálce posunuli i o 3/4 metru, nebo ve výšce dokonce o 15 cm. Dívky také nezůstaly pozadu a dokonce Karolína L. si potvrdila prozatímní prvenství v tabulkách ČR a tím i snad účast na MČR.
Dnešním dnem má naše atletika zatím 4 kvalifikované účastníky na MČR ve víceboji, který se bude nakonec konat o prázdninách, a to 14. - 15. 8. v Plzni a to jak mlž, tak i stž.
Všem přejeme do dalších dnů hodně zdraví a ještě pár krásných výkonů a třeba i kvalifikací...
Ještě nás čekají 3 důležité závody a potom bude pár dnů na regeneraci a užívání prázdninového sluníčka.
Atletice zdar! 
Mirek L.

KP mladších žáků ve Staré Boleslavi

V pátek 11. 6. konečně začala soutěž družstev krajského přeboru mladšího žactva. Necelý týden před závodem se pořadatelství ujala Stará Boleslav a proto nebylo jednoduché sehnat větší množství závodníků. Nakonec autobusem odjelo 5 chlapců a 7 dívek z více než 40 možných!

Toto skromné, ale bojovné družstvo ovládlo celkem 5 disciplín. I přesto mu to bohužel nestačilo na lepší než poslední místo v chlapcích i dívkách. To má však jediný důvod a tím je malý počet závodníků.

Z těch nejhodnotnějších výkonů je dobré určitě zmínit stopadesátku pod 20 vteřin, kterou běžela Lea Bradová, která zvítězila i nad překážkami. Další vítězství přidala Elda Daňková ve skoku vysokém a pro chlapce vybojoval dvě vítězství Patrik Geist.

David Beneš

9. místo z MČR dorostenců v desetiboji

5. a 6. června se v Třebíči konalo MČR dorostenců, dorostenek, juniorů, juniorek, mužů a žen ve vícebojích. Vzhledem k brzkému termínu a opožděnému startu sezony bylo možné v přihlášce uvést loňské výkony z devítiboje. Náš zástupce Vojta Šašek tak na MČR absolvoval svůj první desetiboj v životě a vyrovnal se s ním velmi dobře. Po výborné stovce v úvodu prvního dne (11,93 s) se mu povedla i koule (12.95 m) a vydal ze sebe vše v závěrečné disciplíně 1. dne – 400m (54,08 s). Ve druhém dni měl dobrý disk (39,30 m) a zvlášť potěšila tyčka, když si zdoláním základní výšky 250 cm zlepšil osobní rekord o 13 cm a nakonec doskákal až na 280 cm. V dalších disciplínách – výšce, dálce, překážkách, oštěpu a 1500 m má ještě velký prostor na zlepšení. Gratulujeme k výbornému výkonu a celkovému zisku 5372 bodů.

Výsledky Sprintérského trojboje ze dne 6. 6. 2021

 

2021_3boj_vysledky_dívky     2021_3boj_vysledky_chlapci     fotky - 3_boj

Sprinterský trojboj

I tento ročník (tak jako minulý) se nevyhnul proticovidovému opatření, a proto se omlouváme všem dětem, na které už nezbylo místo.
Přes ranní zamračenou oblohu se nakonec vyjasnilo a závody měly, jak se říká "ideální" počasí. 
Po vyhlášení atletických nadějí našeho oddílu za rok 2020 (Bára Dolanová, Štěpán Kus) a šekové odměny za vzornou reprezentaci a účasti na MČR v roce 2020 (L. Jonáková, J. Boháč, K. Lacková, V. Šašek) se 130 prezentovaných závodníků vrhlo v 9:20 na svoje disciplíny a i přes někdy malé časové zpoždění mezi disciplínami se nakonec povedlo závod ukončit podle harmonogramu ve 12 hod. vyhlášením těch nejlepších. 
Nejde vždy samozřejmě o to vyhrát a získávat medaile, ale především si zkusit závod a nebát se prohry. U některých dětí, zvláště u těch nejmenších byla odvaha příkladná. Jejich nadšení je vždy spontánní a radost z pohybu dodává závodu vždy napětí a atmosféru.
Děkujeme všem hostujícím oddílům za návštěvu a závodní konkurenci a to SK Jeseniova, Sokol Zlatníky, Atletika Jižní město, SK Aktis, ASK Slávia Praha, Sport Milovice, Sokol Vinohrady, Atletika Líbeznice, Atletika Čelákovice a také všem domácím účastníkům z Atletiky Říčany.
Nejlepší výsledky tohoto ročníku co stojí za povšimnutí jsou: Kristýna Bradová 20 m - 2,90, 60 m - 7,90 (oddílový rekord), L. Bradová - 150 m - 20,23, K. Venclová - 50 m - 8,68, S. Rubešová - 20 m - 2,96, V. Grabowská - 50 m - 7,81, A. Černý - 50 m - 7,52, M. Kovář - 60 m - 7,74.
Musíme samozřejmě poděkovat městu Říčany za to, že nás opět na tomto závodě finančně podpořilo a naše atletika se může na naše město vždy spolehnout.
Gratulujeme všem zúčastněným!!!
Atletice zdar a těšíme se na vás příští rok.
Mirek L.

Závod pro oddílové žactvo - "Spolu na startu"

Ve středu  2. 6. jsme si v rámci tréninku udělali testovací "závod", kterého využilo 35 žáků a to není špatné na začátku sezony.
Zahájili jsme 30 m letmo, kdy při této trati trenéři zjistí, jak jsou na tom svěřenci s rychlostí a potom jsme se přesunuli na 60 m z bloků. Tam jsme zkusili, jak jsou na tom s reakcí při startu. Měření jsme měli elektronické, takže vše podle pravidel atletiky. Zdeněk Hercik, kterému moc děkuji, se postaral o časomíru a jako vždy to šlo jako po másle.
V plánu jsme měli skok daleký a vrh koulí, a i to jsme vše zvládli a stihli všem změřit 3 pokusy.
 
Atletice zdar a uvidíme se v neděli na domácích závodech.
 K výkonům všem gratulujeme!
Mirek L.

 

Vlašimská jízda

 
Zahájení nové sezóny po velké covidové pauze ukázalo, že naši reprezentanti jsou v dobré formě. Vždyť také nepodcenili zimní přípravu a ta jim začíná vracet úsilí, které bolelo a ne vždy dávalo smysl.
Sprintérský trojboj, který se skládal z 60m, 100m a 200m, se zdá na první pohled jednoduchý, ale bolí a nikomu nic neodpustí.
Naši chlapci ve složení Tobiáš Jakoubek, Kryštof Mandát, Ondra Šátek, Vojta Šašek a Honza Boháč udělali sérii skvělých super výkonů.
Hlavní a poslední jmenovaný se postaral o tři nové oddílové rekordy a také se tím kvalifikoval na MČR. Všem ale gratulujeme, protože 5 našich atletů obsadilo 1.-6. místo. Jediná zástupkyně sprintérů byla Veronika Vrbová. Ta si na začátek nové sezony vyzkoušela nové disciplíny, a i tyto výkony se staly rekordy oddílu. Výsledky: https://online.atletika.cz/…0/4
Ve stejný den byl také zahájen sedmiboj starších žákyň, kde jsme měli zastoupení ve složení Marie Hanko, Kristýna Bradová a Karolína Lacková. Mája si zde prvně vyzkoušela, že víceboj je krásná, rozmanitá disciplína, kterou je nutné projít, pokud se chce někdo věnovat všestrannému sportování. 
Kristýna skončila ve skupině 22 závodnic na krásném 4. místě a Karolína celý závod vyhrála v novém oddílovém rekordu 4.350 b., což znamená v tomto roce zatím nejlepší výkon v ČR. Výsledky: https://online.atletika.cz/…0/4
I druhý den, kdy se konal ještě pětiboj mladších žáků a žákyň, jsme měli zastoupení 4 našich mladších atletů, a to dvou dívek - Elišky Lackové a Ley Bradové, a chlapců - Patrika Geista a Vaška Marhoula. 
Holky, které se praly s dalšími 20 závodnicemi, skončily následovně: na 3. místě Eliška, vítězkou se stala Lea. Obě dívky se dostaly na kvalifikační pozice na MČR a jsou mezi pěti nejlepšími v ČR.
Kluci obsadili 3. místo Patrik a 4. místo Vašek. Klukům se povedla poslední disciplína, kde důležité body získali v posledních metrech na 800m.
 
Všem moc gratulujeme a přejeme další skvělé výkony!!!

Mimořádná cena v soutěži o netradiční ztvárnění sokolského znaku

V červnu 2020 jsme se zapojili do soutěže o netradiční ztvárnění sokolského znaku. Nejen, že jsme si to užili, ale dokonce jsme od poroty získali mimořádnu cenu :-)

Odkaz na celé video a fotky zde: Znak_Sokola_netradicne_soutez_2020

Výšlap č. 7 aneb Orienťák na louce u vodárny (12 plechovek s rozestupy)

Nazdar všem,
a máme tu sedmý - poslední výšlap :)  Přiložená mapa vás zavede na louku u vodárny na konci Roklanské ulice v Říčanech. Na každé kontrole naleznete plechovku s částí obrázku, ze všech 12 částí by vám pak měl vyjít obrázek formátu A4. 

Mapu si vytiskněte - pro děti je výhodnější, když drží v ruce kus papíru, než pátrání na obrazovce mobilu.

Plechovky jsou ukryty na vyznačených místech, většinou zakopané pod mohylou kamení či hromádkou větví. 
Budeme rádi, když nám nalepeného a dotvořeného atleta pošlete mailem: eva.jung@volny.cz

Užijte si to :)             

7_Orienťák_mapa     7_Orieták_Popis kontrol

Výšlap č. 6 aneb Sokol (uklízí) v lese / DUBEN, KVĚTEN... NEUSTÁLE :o)

Z přírody nemůžeme jen brát... musíme jí to i vracet.

Tak hurá do lesa! Předem díky za vaše fotky!

odkaz na album 2021 zde: Sokol_uklizi_v_lese_2021/ , fotky z roku minulého zde: Sokol_uklizi_v_lese_2020/

Čtvrtý výšlap aneb Vyšlápni si pro sportovní heslo a pátý výšlap aneb Vyběhneme se zimou (od 27. 3. 2021 do 12. 4. 2021)

všechny fotky najdete zde: Vyslap_4_a_5/

Výšlap 1 - 3 (od úterý 9. 3. do pondělí 22. 3.) - DOŠLAPÁNO!
Poskládaná věta: Já už chci normální ... (doplň)

Nazdar všem!

A je došlapáno... Na dvou stezkách jste hledali plechovky, plnili úkoly, získávali části věty, na třetí stezce jste větu po svém dokončili. Moc děkujeme za fotografie, jak z lávky, tak z jiných částí výšlapů, vaše smajlíky i odhodlání, s jakým jste trasy zdolali větru, dešti, bahnu a sněhu navzdory. 

Vendula a Eva

Odkaz na fotky: 2021 - Vyslap_1-3_Ja_uz_chci_normalni.../

Hledání mikulášské nadílky

Jakmile bylo „PSEM“ umožněno trénovat alespoň v 6členných skupinkách, začala skupina mladších přípravkových dětí využívat blízkosti lesa. Děti si nosí na tréninky čelovky a pravidelně vyrážejí do večerního tmavého lesa. Včerejší trénink (7. 12. 2020) byl nazvaný Hledání mikulášské nadílky. Rozdělili jsme se na dvě skupiny - běžeckou a rychlochodeckou. Běžecká skupina při hledání nadílky uběhla 5 km, chodecká ušla 3,4 km. Nadílka byla fajn, ale nejvíc si děti užívaly večerní pohyb v lese.

I středeční skupina mladší přípravky se 9. 12. 2020 vydala s čelovkami za mikulášskou nadílkou. Nadílku našla a jako bonus si užívala trénink v tmavém a tichém lese.

Žákovský atletický den, 3. 10.2020 - výsledky

výsledky žactvo: online.atletika.cz/vysledky/45602

2020_ŽAD_MINI a elévové_výsledky.pdf

 

Letošní atletický čtyřboj se povedl, ať už vezmeme v úvahu krásné slunečné počasí s více jak 20° C či termín, který těsně předcházel omezení sportovních akcí kvůli virové epidemii. Závodu se zúčastnilo téměř 150 závodníků, o zdravou konkurenci se postaraly přespolní atletické kluby, ponejvíce z Jižního města. V závodě jsme viděli velmi kvalitní výkony a někteří si vytvořili i nové osobní rekordy, což je na závěr sezony málo obvyklé. Děkuji všem zúčastněným za perfektní zajištění závodu a našim závodníkům za vzornou reprezentaci oddílu.

Odložený závod - 20. 9. 2020

20. září se sešlo 131 atletů a atletek na domácím Odloženém závodě. Na úvod byly předány poháry pro ATLETICKOU NADĚJI 2019, za dívky si pohár odnesla Lea Bradová a za chlapce Matěj Kovář. Oba si ocenění zasloužili za vynikající výkony v roce 2019. Potom se rozběhly speciální disciplíny pro kategorii mini a disciplíny pro ostatní kategorie. Závod probíhal ve svižném tempu, mohli jsme vidět hezké výkony, o které se dílem postarali také závodníci z jiných oddílů. Velké zastoupení měla Atletika Líbeznice, SK Sokol Zlatníky nebo Olympia Kutná Hora. Ceníme si toho, že se našich závodů účastní i jiné oddíly. Děti si letos odnesly krásné ceny, které nám z jedné části věnoval jeden z rodičů, další část cen jsme mohli koupit díky finanční podpoře města Říčany. Děkujeme všem za podporu sokolského sportu. Poprvé jsme kvůli epidemiologickým opatřením museli diváky požádat, aby výkony svých dětí sledovali z vyhrazených prostor. Tímto bych chtěla rodičům a ostatním divákům poděkovat za dodržování uvedeného opatření. Do budoucna si budeme přát, aby Jarní atletické závody mohly proběhnout v obvyklém jarním termínu a bez podobných opatření.

VÝSLEDKY NA ČAS

Výsledky_MINI

Naše první medaile z MČR

19. - 20. 9. se konalo Mistrovství ČR žáků a žákyň v dalekém Třinci, na které se svými výkony kvalifikovali Jan Boháč, Kryštof Mandát a Vojta Šašek. Je škoda, že se Kryštof kvůli karanténě nemohl zúčastnit a případně ještě vylepšit svůj výborný čas na 150 m (18,34 s) z finále KP družstev. Honza za podpory svých rodičů v sobotu přijel, skvěle skákal a vytvořil si fantastický osobák (a samozřejmě tím i oddílový rekord ve výšce) 181 cm !!, kterým získal 6. místo. Vojta v sobotu nastoupil v hodu diskem a přes desetidenní tréninkový výpadek způsobený karanténou hodil pěkných 45,25 m, což mu vyneslo 7. místo, ale škoda těch čtyř nezdařených pokusů... Nedělní soutěž ve vrhu koulí byla hodně dramatická až do poslední série, ale zadařilo se! Nakonec měl radost jak z osobáku 14,99 m, tak i především ze 3. místa. Tak hurá, máme ju !!!

3. kolo KPD mladšího žactva

V pátek 4.9.2020 mladší žáci a žákyně zakončili cestu letošním krajským přeborem družstev. 3. kolo se konalo v Kutné Hoře a již před tímto kláním bylo jasné, že letos se nás postup do finále týkat nebude. A ačkoliv jsme obhajovali loňské třetí místo v kraji, na žádné kolo se bohužel nesešla dostatečně početná parta pro výraznější zisk bodů.

Pochvalu si rozhodně zaslouží 3 žáci a 4 žákyně, kteří se zúčastnili všech tří kol. Číslo to není veliké a věříme tomu, že do příštího roku bude výrazně vyšší. Nejvíce bodů za tato tři kola zaznamenali Vašek Marhoul, Lea Bradová a Eliška Lacková.

3. Kolo Starších žáků - Čáslav

28. 8. jsme jeli na velmi důležité 3. kolo do Čáslavi. Musíme všechny pochválit za skvělou reprezentaci a výkony, které děti předvedly. Všichni věděly, o co nám jde, a s tím do svých výkonů šly.

Dívky bohužel i přes velkou snahu do finále nepostoupily a tak šance na nějaké pěkné umístění ve finále se rozplynulo.

Kluci dopadli o poznání lépe a poprvé se zúčastní finále Středočeského kraje. Celkově skončili na krásném 3. místě a výkony, které v Čáslavi padaly byly skvělé. Za vyzdvihnutí patří výkon Honzy Boháče ve výšce, kde jeho 176 cm stačilo na vítězství. Posunul tak v této disciplíně oddílový rekord a je vidět, že toto výrazné zlepšení není poslední. Adeptů na posun osobních rekordů je více a my všichni budeme chlapcům držet ve finále pěsti, aby to dopadlo minimálně tak dobře, jako v kole v Čáslavi.

PŘÍMĚSTSKÉ SOUSTŘEDĚNÍ

 

Od 17. 8. se jako každý rok sešla žákovská skupina na přípravu druhé poloviny letní sezony. Jsou před námi důležité závody a proto jsme museli zapracovat na spoustě věcí, které si děti potřebovaly připomenout. Většina dětí o prázdninách odpočívala, a proto jsme se zaměřili na obecnou kondici a obecnou vytrvalost. Ve čtvrtek jsme jako každý rok opekli klobásky, buřty a hermelíny, přespali ve stanech a jako každý rok i trošku zazpívali u kytary. Myslím, že pět dnů tréninku po sobě dětem prospělo, a i když sem tam byly nějaké ty bolístky, tak jako sportovní týden to hodnotím pozitivně.

Všem našim atletům přeji co nejvíce osobních rekordů a radost z pohybu!!

Mistrovství ČR ve víceboji

24. a 25.července se konalo vícebojařské mistrovství ČR. Při tak velké konkurenci jsme měli v kategorii starších žáků našeho zástupce a to Vojtu Šaška.

Kvalifikoval se výkonostním limitem, který splnil 14 dnů před závodem. Tento rok nebylo jednoduché se prodírat limity pro žákovské kategorie.

Vojtova účast a umístění (10.místo) je pro něj i celý náš oddíl velkých úspěch.

Děkujeme Vojtovi za příkladnou reprezentaci oddílu!!

Sokol Grand Prix - Youth Atletics

I když jsou prázdniny v plném proudu, tak pár našich závodníků zavítalo na sokolské závody a to Sokol Grand Prix, kdy se každoročně v Kolíně setkávají a to nejen sokolské oddíly. Přes nepřízeň počasí, které bylo spíše aprílové si naši atleti přivezli buď nové osobní rekordy, nebo cenné kovy.

Děkujeme všem za reperzentaci Sokola Říčany!!

Výsledky

KP přípravek - jaro

Během letošní zkrácené jarní atletické sezóny se nakonec do termínové listiny vešly dvě z původně tří plánovaných kol krajského přeboru družstev v kategorii přípravek. Jako už tradičně, obě kola se odehrála na stadionu v Čelákovicích. Jak 5. 6. tak i 19. 6. v barvách našeho oddílu startovaly tři týmy, což nás velmi těší. Celkem se do závodů zapojilo 35 dětí ročníků 2009, 2010, 2011 a 2012.

Přes drobné nepříjemnosti, jako nálety hmyzu na naše žlutá trika během 1. kola a vytrvalý déšť během 2. kola., nás zavody bavily, získali jsme spoustu zkušeností a přivezli si domů hromadu dobrých výkonů a osobních rekordů.

V září nás čeká ještě třetí kolo a celokrajské finále. Věříme, že i po prázdninách budou mít děti chuť závodit, a že se znovu předvedeme v plné síle.

Víceboje v Nové Včelnici

I když již začaly prázdniny, tak i přesto se v neděli 5. 7. sešlo pár našich atletů na dvoudenních vícebojařských závodech v Nové Včelnici v jižních Čechách.. Účast na takových závodech vyžaduje již určitou zdatnost a atletické dovednosti. Proto jsme rádi, že se poprvé v našem oddíle našlo pár atletů, kteří se nebáli poprat např. s překážkami, oštěpem, diskem, skokem o tyči a pod.

Zástupkyní mladších žáků byla Lea Bradová, za starší žákyně pak nastoupila její sestra Kristýna Bradová, Karolína Lacková, za kluky Štěpán Kus, Matěj Kovář a Vojta Šašek.

Výsledky, které někteří naši závodníci předvedli, byly nad očekávání trenérů. Jen namátkově překážky Vojty a Kristýny, 150 m holek, Vojtův oštěp, tyčka chlapců atd.

Všem gratulujeme za skvělou reprezentaci a zdárné ukončení víceboje!

Výsledky

6 zlatých na Krajských přeborech žáků

 

Úspěšná výprava našich starších žáků si přiveza ve středu 1. 7. z Kladna 1 bronzovou a 6 zlatých medailí. Náš oddíl byl nejúspěšnějším oddílem (spolu se Starou Boleslaví) v počtu zlatých medailí. Naše výprava byla sice 4x méně početnější než u ostatních oddílů, ale zato úspěšná. Je to ta nejlepší prezentace naší říčanské sokolské atletiky.

Jmenovitě ůčastníci: Vojta Šašek 3 zlaté, Kristýna Bradová 2 zlaté, Karolína Lacková 1 zlatá, Ondra Šátek 1 bronzová, Mája Hanko, Adina Stejskalová, Vája Bartáková, Bára Dolanová, Štěpán Kus, Matěj Kovář.

Všem vám děkujeme za bezvadnou repezentaci !!

Výsledky

2. kolo KP STŽ družstev ve Vlašimi

V pátek 26. 6. se konalo již 2. kolo družtev starších žáků a žákyň. Vypadá to, že finále kluků a snad i holek je na spadnutí. Samouřejmě nesmí se to zakřiknout, a i když nejsme tak početná skupina jako konkurenční oddíly, tak naopak máme sílu v jednotlivých závodnících, a to je skvělé.

Děkujeme všem za skvělou reprezentaci!

Výsledky

Překážkový trojboj ve Zlatníkách

Ve čtvtek 25. 6. byl náš oddíl pozvaný na víceboj do sousedních sokolských Zlatníků na překážkový sprint, skok daleký, hod raketkou a sprint hladký.

Závod byl pro všechny kategorie a naše účast byla v počtu 8 dětí. Ale i v takovém počtu jsme si přivezli 6 kovů ze stupňů vítězů.

Jsme rádi, že děti chtějí, ještě než začnou prázdniny, využít tak skvělé závody.

Gratulujeme všem zúčastněným.

3. ročník výškařského závodu

ve středu 24. 6. se konal již potřetí výškařský oddílový závod. Přes skromný počet závodníků, kterých bylo 27, byl ozdoben skvělými výkony. I malé děti (ročník 2010, 2009) by se nemusely za své výkony, na jakýchkoliv závodech ve svých kategoriích, stydět. Všichni účastníci překonali laťku vyšší než 110 cm.

Všem závodníkům děkujeme za úsilí, se kterým do závodů šli!

Se sokolským nazdar přejeme všem krásné prázniny

Základní informace

V této rubrice nejsou žádné články.

Aktuální volná místa v tréninkových skupinách

V případě zájmu o trénink či výpomoc kontaktujte, prosím, přímo trenéra vámi vybrané skupiny.

www.atletika-ricany.cz/treninkove-skupiny/.

Probíhá nábor žactva roč. 2005 a starších se zájmem reprezentovat oddíl na závodech a přeborech. Hlaste se, prosím, na e-mail: 
miralacko@seznam.cz

inkamanco@gmail.com nebo
hajaj@seznam.cz

 

Základní organizace oddílu

Václava Höfinghoff (vhoefinghoff@volny.cz)

předseda oddílu, trenér přípravky I., nájmy, smlouvy.

Miroslav Lacko (miralacko@seznam.cz)

místopředseda oddílu, trenér mladších a starších žáků, vedoucí družstva starších žáků a dorostu, oddílové dresy a soupravy, registrace na ČAS. 

Zdeněk Hercik (registrace.AO@seznam.cz)

člen výboru, trenér přípravky I., oddílové rekordy, oddílové tabulky, elektronické přihlášky oddílových závodů, správce oddílových web. stránek.

Hynek Strnad (strnad76@gmail.com)

člen výboru, trenér přípravky I.+II., kontrolní komise, oddílové pomůcky, správa členské základny.

Eva Horáčková Jungmannová (eva.jung@volny.cz)

člen výboru, trenér mini přípravky, sokolské oddílové akce, správce oddílových web. stránek.

David Beneš (inkamanco@gmail.com)

člen výboru, trenér mladších a starších žáků, vedoucí družstva mladších žáků.

Petr Cimprich (pcimprich@gmail.com)

trenér přípravky II., vedoucí družstva připravek.

tréninky venku  - atletické hřiště

Sokolská ulice, Říčany

 

tréninky v zimě - Sokolovna

Strašínská ulice, Říčany - Radošovice

Měl bys čas a chuť vypomoci s trénováním dětí u nás v oddíle ? Nebo máš přímo nějaké zkušenosti s atletikou a chtěl bys ji trénovat ? Tak neváhej a ozvi se na atletikaricany@seznam.cz. Tvou pomoc velmi rádi přivítáme. 

Odkazy

TJ sokol Říčany a Radošovice

www.sokolricany.cz/

Český atletický svaz

www.atletika.cz/

Nábor dětí do atletického oddílu ve školním roce 2019/20

Volná místa ve skupinách žáků a dorostu viz detailní popis tréninkových skupin.

 

Zapojení rodičů do činnosti oddílu

Trvale platí náš zájem o zapojení aktivních rodičů do dění oddílu. V ideálním případě kvalifikovaných pro sportovní vedení dětí, případně ochotných si kvalifikaci doplnit minimálně formou základního školení (dva víkendy).

V případě nabídky jakékoli pomoci trenérům minipřípravky (2013-2014) pište na e-mail trenérů těchto skupin.

V ostatních případech se obracejte na jednotlivé trenéry starších dětí.

SOKOLÁK SLAVNOSTNĚ OTEVŘEN !! - VÝSLEDKY, FOTO A VIDEO - JAK SE BAVÍ ATLETI A SOKOLOVÉ V ŘÍČANECH :)

Atletický stadión v Říčanech, náš "sokolák", je po 80  letech v novém kabátku a slavnostně otevřen. Akce se povedla se vším všudy a mi děkujeme všem, co se podíleli na tomto finále od roku 2003 do dnes!

A jak to probíhalo? Slovem, fotogolarerií a třešničkou na dortu - videem viz níže a dále v sekci NOVINKY

VýsledkyFotogalerie I, Fotogalerie II, Fotogalerie III, Vzpomínkové VIDEO

STAV SBÍRKY - ukončení

Dary celkem k 26. 10.  2017 190 347,00 Kč
výdaje na stavbu:
stavební dozor
skříňky pro skok o tyči
nová vstupní brána
vstupní branky
chráničky na sloupy
krycí plachty na doskočiště
vícepráce
   
Zůstatek na účtu 0,00 Kč

Dnem 26. 10. 2017 skončila veřejná sbírka. Děkujeme všem dárcům, kteří přispěli na modernizaci sokolského atletického stadionu.

Novinky

07.06.2019 19:39
V počtu 21 atletů se prezentovalo naše žactvo na druhém kole krajského přeboru družstev, z toho 8 chlapců a 13...
07.06.2019 18:24
V počtu 21 atletů se prezentovalo naše žactvo na druhém kole krajského přeboru družstev, z toho 8 chlapců a 13...
31.05.2019 16:22
Pro zkušenosti na největší závody v roce si zajela naše mladší žákyně, do té doby nejlepší v celorepublikových...
24.05.2019 16:19
V pátek 24. 5. proběhlo 2. kolo závodu družstev starších žáků a žákyň. Na našich závodnících bylo vidět, že pro některé...
19.05.2019 16:17
Letos byly poprvé JAZ registrovány na Českém atletickém svazu, díky tomu k nám přijelo více závodníků...
<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>

Kontakt

Atletika Říčany Sokolská 395
Říčany
25101
!!! Tento e-mail neslouží k přihlašování dětí do oddílu !!! Piště přímo trenérovi Vámi preferované skupiny.
Váš e-mail nebude přeposlán !!!
atletikaricany@seznam.cz